Miri – Malaisia teine pealinn Borneo saarel


Esimeseks pealinnaks nimetatakse KK’d ehk Kota Kinabalut. Miri linnas me pole veel ise ringi käinud, sest bussijaama saabudes istusime UBER’i peale ja kauplesime kohe järgmiseks varahommikuks omale tuuri Niah Cave’i. Kellel vaja referentsiks, siis 80 MYR ots tuli transpordiks. 
a-niah
Vihmane hommikupoolik oli, aga saime ikkagi jalutada vihmavarjudega, mis autojuhil kaasas olid ja võibolla oli õrnalt tilkuv mets parem, kui päikesepaistest kuumas ja niiskes. Koopas ju nagunii katus peakohal, polnud vahet. Ainult, et tilkus teine igast august.


Nägime toredaid limukaid ja satikaid ja sisalikke, krokodilli, Swingers nimelisi linde ja tagumises koopas ka nahkhiiri.

Väga väsitav päev oli, sest kogu mark koobastesse oli õnneks küll mööda laudradasid, aga siiski 3,5 km. Kokku 10 km vähemalt, sest koopas sees ka veel üles ja alla. Väikesed lapsed seljas ja kukil polnud see mingi kerge tripp.

1aprill-tusan

Enne koobastesse jõudmist käisime ka Tusan’i rannal kaljunukki vaatamas, mille keskel auk. Kahjuks ei mahtunud enam päeva ära üks kosk Miri linna lähedal, sest jaks sai lihtsalt otsa. Autojuht tegi meiega kaasa terve koobastereisi (ei teadnud vist mis füüsilist pingutust see nõuab) ja küsis pärast 2×80 asemel 400, sest ka tema oli nii väsinud, aga me jäime algse hinna juurde. Kahjutunne jäi sisse, et kõik pooled päevaga rahule ei jäänud (vist). Samas raha oskavad nad siin küsida küll ja see käib asja juurde.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s