Miri – Malaisia teine pealinn Borneo saarel


Esimeseks pealinnaks nimetatakse KK’d ehk Kota Kinabalut. Miri linnas me pole veel ise ringi käinud, sest bussijaama saabudes istusime UBER’i peale ja kauplesime kohe järgmiseks varahommikuks omale tuuri Niah Cave’i. Kellel vaja referentsiks, siis 80 MYR ots tuli transpordiks. 
a-niah
Vihmane hommikupoolik oli, aga saime ikkagi jalutada vihmavarjudega, mis autojuhil kaasas olid ja võibolla oli õrnalt tilkuv mets parem, kui päikesepaistest kuumas ja niiskes. Koopas ju nagunii katus peakohal, polnud vahet. Ainult, et tilkus teine igast august.


Nägime toredaid limukaid ja satikaid ja sisalikke, krokodilli, Swingers nimelisi linde ja tagumises koopas ka nahkhiiri.

Väga väsitav päev oli, sest kogu mark koobastesse oli õnneks küll mööda laudradasid, aga siiski 3,5 km. Kokku 10 km vähemalt, sest koopas sees ka veel üles ja alla. Väikesed lapsed seljas ja kukil polnud see mingi kerge tripp.

1aprill-tusan

Enne koobastesse jõudmist käisime ka Tusan’i rannal kaljunukki vaatamas, mille keskel auk. Kahjuks ei mahtunud enam päeva ära üks kosk Miri linna lähedal, sest jaks sai lihtsalt otsa. Autojuht tegi meiega kaasa terve koobastereisi (ei teadnud vist mis füüsilist pingutust see nõuab) ja küsis pärast 2×80 asemel 400, sest ka tema oli nii väsinud, aga me jäime algse hinna juurde. Kahjutunne jäi sisse, et kõik pooled päevaga rahule ei jäänud (vist). Samas raha oskavad nad siin küsida küll ja see käib asja juurde.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s