Tegevusi Kota Kinabalus, Sabah, Malaisia


Kota Kinabalust saab ka nö island hoppingut teha. Ainuke asi, et valmis peab olema asiaadituristide massideks + kohutavaks prügiks nii saartel, kui meres. :(

Meie veame oma prügi alati ise saartelt minema, sest kohalike peale ei saa ka loota ja kuidagi peab see ju maismaale nii ehk naa saama. Hea kui veel sobivasse kondeinerisse.
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid ikka toredatest asjadest.

Saarereisi saab omale sadamast bookida, kui hommikul minna – Jesselton Point’ist. Samuti saab sealt rentida lestad ja snorkli prillid.

Me käisime Mamutik’il ja Sipa’l. Põlesime hirmsasti kõik ära ka. Peab hiinlastelt õppust vist võtma ja need pikad päikesekostüümid selga ajama…

Käisime ära ka Lok Kawi Wildlife Park’is. Väga tore vaatamisväärsus. Kohalikud loomad, keda kindlasti tavaliselt loomaaedades ei näe, nagu Kasskaru ja kohalikud ahvid. Borneo elevant ja tiiger. Kahjuks on seal vähe külastajaid ja seetõttu kõik veidi ligadi-logadi. Laste loomaaias merisea puuris oli ka üks surnud isend. Olles merisigu kunagi pidanud, siis ma tean, et neile meeldib oma pisemaid surnuks trampida, kui neid liiga palju puuris on. Seega ma usun, et see polnud loomaaia süü, aga siiski. Võiks ju märgata ja tegeleda olukorraga. Oli näha, et see oli seal tükk aega juba olnud.

Jälle kisub jutt koledaks.

Mis meile seal meeldis oli kohalik botaanikaaed ja sõnajalamets. Kahjuks see suurim lill Rafflesia ei õitsenud ja teda ei õnnestunud näha. Rafflesia õis on maailma suurim ja võib olla kuni 1m läbimõõduga.

Minul oli vahepeal kerge silmapõletik, mis õnneks kestis vaid kaks päeva. Oma lollusest muidugi. Olin vaid jutte kuulnud, et silmapliiats võib halvaks minna. Mul oli üks kaasas, mis kippus silmi ärritama. Kasutasin teda mitme nädala pärast uuesti ja sain eriti koleda ärrituse osaliseks. Paar päeva käisin ringi nagu punasilm. Õnneks on kaasas soolalahust, mis sai ostetud Dubais, kui lastel ninad nohused olid Eesti kliimast veel. See sobib silma ka hästi. Nii, et ettevaatust, silmapliiatsid! Kas Sul on kunagi make-up’ist mingit jama tulnud?

Eile tähistasime aga oma poisikluti esimesi pikki samme, mis tähendab, et seda võib nimetada ise kõndima hakkamiseks. Paar sammu üle toa, aga hea algus seegi!

Mõne päeva pärast viib meid tee edasi Labuan’i saarele. Samuti plaanime omale passi saada uue riigi templi, kuhu vist muidu kunagi ei satuks, pisike naftariik – Brunei.

Meie üks ja ainus soovitus Kota Kinabalus on võtta hotell Nexus SPA and Resort Karambunai ja sõita UBERiga soodsalt kuhu vaid soovi on.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s