Olympus OM-D E-M10 Mark II


On paar põhjust, miks ma enam ise pilte ei tee blogisse või endalegi mälestuseks. Esiteks senine Nikon on osutunud liiga raskeks koos oma objektiiviga. Seda on tüütu lapse kõrvalt igale poole kaasa vedada. Enam pole ka käru, mis seda kobakat minu eest veaks. Teiseks mina, digiajastu inimesena, ei saa aru, miks peab pilte kaamerast juhtme või SD kaardi abil üle kopima, kui meil on “internet of things”, wi-fi ja muud kanalid.

Ühel kenal õhtul ma siin siis guugeldasin, et mis see kaamera võiks olla, millel kõik mu uued tingimused (kerge, pildid arvutisse üle wi-fi) ja ka kena välimus. Jah, kaamera on ka iluasi ;) Ese, mis reisides pidevalt kaelas ripub. Niisiis valituks sai just Olympus oma OM-D sarjaga. Edasi oli vaja selgeks teha kallile kaasale, et kogu kaamerapark kodus tuleb välja vahetada ja just sellise vastu. Vahetamist vajavad kõik kered ja objektiivid.

Minu üllatuseks polnudki vaja palju müügitööd teha. Nüüd oli vaid vaja anda aega, et ta saaks tehnikaspetsina rahulikult otsustada milline neist meile kõige paremini sobiks. Viimasel ajal teen pilte rohkem ka mina, kui tema. Meie “algusaegadel” oli see huvitaval kombel just meie mõlema hobi.

Tehniliselt me ei võida selle kaameravalikuga kvaliteedis, aga tundub, et hetkel on probleemid pigem just kasutamise mugavuses ja need puudused lahendab Olympus OM-D 10 Mark II ju kenasti. Väga väike võrreldes Nikoni peegelkaameraga ja pildid transporditakse üle wi-fi kas ipadi/iphone’i või häki abil ka läpakasse. Väidetavalt see mudel tuli välja alles augustis – uus kraam.
Lisaks kerele tuleb soetada 2 objektiivi: pancake ja portree oma.

Nüüd tuleks välja mõelda, kas osta see Saksamaa tehnikapoodidest, mis on kindlasti odavamad, kui meil Eestis või siis tellida lausa Amazon.de’st.

Loodan, et enne värvilised lehed puult ei lange, kui selle kaamera kätte saan. Kui kellegil on kogemust selle kaamerasarjaga, siis ootan julgelt arvamust avaldama.

Järgmine postitus tuleb aga kindlasti Kõhubeebi teemaline, sest täna käisime looteanatoomia ultrahelis. Stay tuned!

Advertisements

One thought on “Olympus OM-D E-M10 Mark II

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s