Uue ajastu lapsed


my-neighbor-totoro-anime-hd-wallpaper-1920x1080-8899
Totoro

Multifilmid on laste teema, olenemata ajastust. Aga milliseid multikaid teie lapsed eelistavad? Minu oma on avastanud enda jaoks täispikad anime multikad ja sõbrannagi ütles, et tema kolmelapselises peres on see väga tuttav teema. Oleme mõlemad Alfiega suured anime sõbrad nii kunst, kui multikad on alati ka minu huviorbiidis olnud.
Aga kui me siis lõpuks andsime lapsele valida, et kas kaasaegne Jääaeg, Madagastkar vms, siis Jaapani multikad on ikka eelistatumad! Ei mingit moodsat 3D’d. Kõik ju algas tegelikult Muumidest, mis on ka Jaapanis valmis joonistatud. Siis Pingviinipoeg Lolo, mis oli ka minu lemmik multikas (lihtsalt muid Jaapani omasid meil polnud ju nõuka ajal saada). Tõenäoliselt oleks ma ka ise väikese lapsena siis samasugused valikud teinud. Meile aga enamuses näidati ju kanajalgadel majakestega multikaid…

Tonari.no.Totoro.full.69835
Totoro

Tagasi anime juurde tulles võibki öelda, et kui ühel hetkel Alfie näitas oma lemmikut Totoro, siis laps oli koheselt lummatud. No vaadake neid tegelasi piltidel! Kokku pole ta vist kunagi ühtki multikat rohkem vaadanud, kui Totorot ja Howli Liikuv Kindlus, kokku. Vahest vaadati õhtu jooksul üks nendest 2 korda läbi ja ega need pole mingid lühikesed teosed vaid ikka täispikad. Vahele mahub ka mõni mänguhoog, aga siis ruttu teleka ette tagasi. Meie oma peres ekraane ei keela ja piira. Kui isu täis, siis pole ka kiunu ja vingu selle ümber.
Nüüd oleme andnud animele terve käe, kui saabus karp anime DVDdega. Ausaltöeldes on ka endal neid põnev vaadata, sest osad on vägagi sügavamõttelised. Kui me oleme neid veel vaadanud, siis moodustan siia ühe anime filmide top listi.

Howli liikuv kindlus
Howli liikuv kindlus

Mida võib veel nende kiituseks öelda, et väga paljud on saadaval Eesti keeles, ehk peale on lugenud kvaliteetselt mitmed näitlejad, mitte üks pealelugemine seebi-hääle poolt. Sedasi on nad vägagi nauditavad. Mäletate ju Lolot :)

howl-4
Howli liikuv kindlus
Howli liikuv kindlus
Howli liikuv kindlus
Advertisements

5 thoughts on “Uue ajastu lapsed

  1. Meil olid kodus kõik Muumide osad, laps vaatas neid väsimatult aina uuesti ja uuesti, endalegi meeldis. Minu viimane multikas oligi Totoro, olen seda juhusena näinud vist kolm korda, sobis.

    • Kindlasti “Ponyo”, mis on ka eesti keeles olemas /mina olen ema paadis muide :D/ – Maria vaieldamatu lemmik. Ilus lugu jälle ja 4-aastast ei hirmuta nii palju kui “Vaimudest viidud”. Visuaalselt väga ilus ja eriti tore lugu on ka “Hundilapsed Ame ja Yuki” (Nausicaa ja Mononoke on ka ehk tiba suuremate teema juba.)

      • Ponyo läks muide esimesena uutest vaatamisele ja nagu arvata võiski, on see nüüd uus hitt ja lemmik :) Sooviti lausa kordusvaadata, aga selle asemel kupatasin ta ruttu muid mänge mängima.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s