Uus sari: lasteraamatute arvustusnurk


Lasteraamatute arvustus (1)
Pühapäev on üks tore päev ja sellega võiks alustada lasteraamatute arvustamise sarja selles blogis. Kasutan ära oma õpetajaharidust ja reaalset kogemust ühe kohe neljaseks saava lapse peal, et mis raamatud loetud ja kuidas meeldisid, ning kas üldse olid eakohased. Noh, ostsin mina ühel päeval raamatu, mis oli selgelt liiga titekas juba. Nüüd aga on käes raamat, mis on jälle liiga raskesti jälgitav…

Mulle meeldib Kakukesele ette lugeda õhtuti. See on meie rituaal ja on teada, et selles vanuses mingeid rituaale küll muuta ei tohi. Noh, et loeks siis issi. Ei. Emme peab lugema. Samuti lubasin kunagi aasta alguses, et loen ise 1 kuus, 1 raamatu, et jõuaks niigi kaugele. Kardan, et jään selle lubadusega jänni, kuna loetud on 1 raamat, meeletult teaduslikku ja harivat materjali blogidest, wikipediast ja muudelt saitidelt, aga kas see polegi siis enam kirjandus? Või on kohustluslik lugeda paberkaante vahele pandud ilukirjandust?

Nii, et olgu selle kohustuslikkusega kuidas on, aga lasteraamatutega võin ma teid tulistada küll.

Raamatu juurde tulles, siis see oli üks väga eakohane raamat. Mõnusad lühikesed peatükid ja igal lehel pilt, sest lugemise ajal meeldib ju lapsele jälgida, mis toimub, et oleks midagi vaadata, muidu kukub omale muud tegevust leidma, eriti kui väga põnev ei ole ka.

Julgen hinnata raamatu sihtgrupiks 3-5. aastat.

Alguses tundus mullegi üllatusena, et on kasutatud selliseid sõnu ja õudusjutte. Suur tulistamine ja vandumine, aga mis see mereröövli elu siis muu on? Samuti oleme oma lapsed nii pehmesse maailma mässinud, et tundub isegi hirmus, kui kass sööb hiirekese ära või tiiger pistab kana nahka. Võibolla sõltub see jälle vanusegrupist, sellisel juhul ma nii väikestele veel neid sõnu ette ei söödaks ja üritaks “cool” lastekirjanik olla veidi vanemale sihtgrupile.

Netis tuhnides tundus, et ma pole ainus lapsevanem, kes nii tunneb, et veidi liiast sai neid hirmu ja vandesõnu.

Üldiselt aga oli raamatu hindeks 4+/5, sest pildid on mõnusalt suured ja värvilised, jutt huvitav ja ajas ennastki naerma!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s