Ka kuningas sõidab jalgrattaga.


Teine päev algas ühise hommikusöögiga ja vihmaselt. Alfie saatsime ilusti tööle. Vihma vaheajal piilus päikegi pilve tagant välja ja siis sättisime ennast soojalt riidesse, et minna jalgrattajahile.

Vahepeal kiigutasime Sunega pingil jalga ja vaatasime kanalis ujuvaid hiigelsuuri parte.
001
Esimesest laenutuskohast me ratast ei saanudki. Kuigi need oli väga toredad laste vedamiseks mõeldud kastidega esimese ratta ees. Üks oli lausa Hollandi sussi-kota kujuline kollane. Lõpuks aga soovitati meil teise laenutaja juurde minna ja võtta tavaline lapsetooliga ratas, sest sellise pika käruga olevat tänaval ohtlik sõita esimest korda. No ei hakanud ma vaidlema ka.
002

Ratas käes, siis ootasime esimese vihmasabina ära ja põrutasime lähedal asuvasse ujulasse, mis asub eriti miljööväärtusiluks majas. On see nüüd 30ndad või ma ei oskagi täpselt öelda. Pilet läks meile kahepeale kokku u 7 eur. Kui kaamera välja võtsin, tuli onu kibekiiresti ütlema, et ei pilti küll teha ei või, mitte inimeste, vaid maja enda pärast. Nagu kirikusse oleks sattunud. No ega teised inimesed maailmas ei tahagi teada kui tore ujula neil on. Turundusest ei tea nad küll midagi. Oma klõpsunsain siiski tehtud, et seda teiega jagada.

Lisaks ei oska nad ka äri teha. Riietekapid käisid kinni niisama ja lahkumisel anti valida kas kapp avada korraks või soovid jäädavalt lahkuda (et siis alles maksta?). Ma vist unustasin jäädavalt lahkuda ;)

Auruputka ja soolasaun olid ka mündiautomaadiga. Ma ei näinud terve selle aja jooksul kordagi kedagi, kes seal oleks käinud, mündid trikoovahel kõlisemas…

Pesemine ja riietumine oli meestel-naistel ühine. No comments.

003Selleks ajaks oli kell kolm saanud ja läksime võtsime kõrval kohvikust võileiva ja edasi navigeerisin südalinna poole, kus pidavat olema suur mängumaa (TunFun 8.50 eur laps). Noh, suur oli ta tõesti, ka räpane ja lärmakas, aga lastele see vist meeldibki. Peaasi, et turnida ja karata saab, olenemata vanusest. Siiski oli eri vanustele omad tsoonid, kus seda kõike teha võis. Vanematele tasuta ajakirjad, palju räpaseid toole ja veel räpasemaid ja tatisemaid nägusid ümberringi jooksmas ja tasuta wifi.

004005
Kella kuueks saime sealt välja ja mõtlesin tagasiteel Flower Marketist läbi põigata, mis asub ühe teatud kanali ääres. Kesklinn isegi rattaga sõitmiseks on keeruline. Kui sõidad rattaga Amsterdamis, siis oled kunn. Kõik autojuhid teavad seda. Vaata ainult kuidas omade vahel hakkama saad.

Edasi viis idee meid ühe kohviku poole, mida oli reklaamitud, kui sisemise mänguplatsiga ja mitte väga kaugel meie hotellist. Kuna Alfie jäi veel firma õhtusöögile, siis pidime ise endale meelepärase koha leidma. Selgus aga, et see koht oli juba ammu kinni pandud ja pärast nii pikka tiirutamist ja väsitavat päeva jäi vaene Sune oma ebamugavas rattatoolis tukkuma. Aga ta ei kurtnud kordagi. Palus ainult et ma teda sealt välja ei tõstaks, kui tulbisibulaid ostma kippusin.

Tagasi õhtusöögi juurde tulles, siis see õige koha leidmine venis nii pikale, et otsustasin siis enda moodi hoopis asja lõpetada ja minna Hard Rock Cafe’sse, kus ma veel üheski linnas käinud ei olnud. Kuskilt nagu lugesin, et see pidi ka lastele ok olema. Veidi paluti meil lauda oodata uksel ja siis juba saimegi oma kitsukese kahese laua, kus 3 värvikriiti juba Siputajad ootasid. Teenindaja hetkeks unustas meid, aga selle eest tõi söögid-joogid siis kibekiiresti ja lisaks veel lapsele paar õhupalli. Sune käitus terve see aeg pigem kui 30aastane, kui 3ene ja mul oli temaga seal väga vahva. Söök hea, kõhud täis, tulimegi ilma ühegi virinata oma roosade linade vahele. Kui ükskord Sune silma kinni sai, siis vajus unne 2 minutiga.
1544579_10152306763386052_1353930510_n

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s