Arvustus: Hiinast tellimine


Kuigi ma olen Hiinast otse e-poodidest omale nänni tellimisega igati rahul, siis see vajab natuke harjutamist nii teoorias, kui praktikas. Suve keskel avastasin, et Hiinast tellida on odavam ja võibolla isegi säästvam, rahakotile kindlasti ja tõenäoliselt looduselegi. Kohalikust poest ostes on hinnavahe üüratu ja vahelt jäävad ära igusugused tollijamad ja paberid, laod, transport lattu ja laost poodi, arvestused, hinnasildid jms. Eelistada tuleks muidugi kohalikku kaupa, aga no laste mõõdus prilllaudu siin vaevalt tehakse…

Niisiis olin ma oma esimest tellimust tehes alles päris newbie ja ei osanud kõiki detaile vaadata. Näiteks müüja reitingut, mis tegelikult on esmatähtis. Kõik algas kahtlasest paki tracking numbrist ja õnneks oli nii palju oidu peas, et kohe kaebus esitada. Sain ilma pikema lunimiseta e-poest raha tagasi, aga müüja oli kuidagi sõnaaher ja tõre. Hiljem vaatasin, et oligi reiting tal väga kahtlane ja kaup mõnel ei tulnud üldse kohale. Kellel tuli see võis saada midagi vähem või hoopis muud. Nalja nabani!

Paistab, et müüja ikka proovis kuidagi sahkerdada, sest täna saabus mulle siis ka lõpuks tema poolt saadetud (palju hiljem teele pandud) “pakike”. photo (1)
Nii armas temast, et ta isegi “gift” on pakile kirjutanud. Võibolla keegi oskab öelda ka vastuse küsimusele: “mis kuramuse asi see on ja milleks seda tarvitatakse?”
Tulema pidi aga hoopis see (mida ma enam saada ei lootnud tükk aega):
chicco2Mulle endiselt meeldib Hiinast tellida. Vaadates müüja reitingut Aliexpressis (soovitav on osta müüjatelt, kellel on reiting üle 90%) on see suhteliselt turvaline:

Advertisements

4 thoughts on “Arvustus: Hiinast tellimine

  1. Välismaalt tellides on pakkidel üldjuhul maksuvabastust kuni 21,98 euro ulatuses. Kui tollitöötaja avastab, et pakis on ilmselt rohkem kui 22€ eest kaupa, siis läheb tollimaks peale ja on hulga rohkem jamamist, enne kui asja kätte saad.

    Sõbralikud hiina netipoed sellepärast kirjutavadki peale “gift”, et toll vähem huvi tunneks, 100% maksuvabastust see muidugi ei garanteeri.

    • Just nii on jah. Siiani on kõik ilusti läbi tulnud tollist. Aga see müüja muidugi kirjutas irooniliselt “gift” sinna peale ma usun, ja et ikka kindlasti tollist läbi tuleks ja minuni jõuaks, peamiselt et endale aega võita. Teda ma sõbralikuks ei nimetaks sellegipoolest :)

  2. Gift kirjutavad peale 99% müüjatest ükskõik, mida sa ka ei telliks. Aga see on autosse mõeldud libisemisvastane nanomatt (paned nt armatuurile ja võid võtmed ja telefoni peale panna jne). Aga kui said ebayst raha tagasi siis korras, muidu saab alati case avada ja kui müüja nö ei maksa siis paypal tagastab ise raha mingi hetk ja tegeleb ise müüjaga.

  3. See must jurakas on selline kleepuv latakas, mis käib autosse sinna armatuurlauale ja sinna peale saab sõidu ajal asetada telefoni või muud kraami ja kleepuv on see sellepärast, et staff maha ei libiseks.. Suht pointless asi :D :D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s