“Kapa kai”


Sunel on üks imelik sõnapaar või sõna, mida ta korrutab juba enne, kui esimese emakeelse sõna suhu sai. Ikka juba väga kaua aega tagasi. Nüüd, kus keel juba areneb, tuleb ikka vahest see: “Kappakai-kappakai”. Nii olulist väljendit ei saa Googeldamata jätta! Tuleb välja, et “kapa kai” tähendab havai keeles randa! Nüüd on selge, kuhu poole tuleks sussid keerata järgmiseks sihtkohaks! Me likey!

Hüüdsin Sunele teise tuppa, naljaviluks, kohe pärast “kapa kai” intsidenti: “Aloha!”, mille peale tema rõõmsalt midagi omas keeles (?) vastas ja ruttu meie juurde jooksis. Jäime Alfie’ga suu ammuli üksteisele otsa vaatama…

Ma olen alati uskunud, et lapsed mäletavad ja võibolla isegi teavad rohkem. On see eelmine elu või juhus, teab’ mis muu – huvitav igatahes! Ma mäletan juba iseennast väga väikese elu filosoofina, kõik tundus nii selge ja universum oli palju lähemal. Siia maailma kasvades läheb kõik meelest, kõik muutub häguseks ja segaseks, kohati lausa keeruliseks ja lõpuks ei tea me enam üldse mitte midagi ja aina rohkem on vaja raamatuid lugeda ja endale kinnitada, et midagi ikka tead.

***

Kahjuks on Siputaja jälle nohune ja lausa köhane, põsed kuumavad, aga palavikku veel pole. Siputab ööunes nutta iga 15 minuti tagant ja mina kirjutasin lasteaeda, et Sune jälle mõnda aega ei tule. Õnneks on proovipäev/tund homme ühe lapsehoidjaga.

Fotojaht: Tuulevaikne

Advertisements

8 thoughts on ““Kapa kai”

  1. mõtlen, et mis jättis lumele valge ringi, välk oleks teinud selle vist hoopis heledaks, mingi töötlus?

    mulle tuli neid pilte vaadates sellise sinise esmaspäeva tunne :)

    • Need on kõik töödeldud pildid mul Photoshopis. Püüan veidi vintage stiili järgida ja selline kollakas, beež toon on kuidagi minulik. Sinine oli esmaspäev ka, see pole väga minulik, tavaliselt :)

  2. See väikelaste sõnade avastus on fotodest veel lahedam. Paraku pean ma veel mõnda aega ootama (lapselapsi), et ise uurima hakata, kes kust tulnud on. Väga põnev igatahes.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s