Kui kodukass vajab mähkmeid


ImageKes peseb põrandalt potil käimist õppivate laste pissi, kes kassi oma. Hakkasin muretsema, et meie kass Simpsona on juba äkki vanadusest nii põdur, et põis ei pea. Ühelt poolt ähvardati, et ehk on kiisul põiepõletik ja üldse on toit teda haigeks teinud ja vaja minna kindlasti loomaarsti jutule.

Sain loomatohrilt huvitavat infot ka teistele kassimammadele jagamiseks, et kui ka need “Criskis-mis-iganes” toidud kassidele midagi halba teevad, siis pigem isastele loomadele. Neil pidavat olema kitsamad kanalid, kuhu võivad tekkida puudulikust toidust, miskid kivikesed, mis siis midagi ummistavad või põletikku tekitavad. Eraldi müüakse toitu kastreeritud kassidele. Isastele on see siis eriti vajalik, ma sain aru. Põiepõletiku korral pidavat piss olema ka verine.

Meie emane aga, olevat lihtsalt emotsionaalne! Tõeline naiselik voorus(?). Sellist infot kokku pannes võib pigem öelda, et tema sirtsutamise põhjuseks võib olla solvumine, vahetamata kassiliiv või niisama niiskuse ja eelmise pissi lõhn vannitoa põrandal. Küürin nii, mis jaksan, aga kui kass juba korra otsustas millegi peale solvuda, siis see on nagu nõiaring, sest vanad lõhnad meelitavad teda uuesti neid kohti märgistama, millest lõpuks võib üldse tekkida halb harjumus.

Mille peale ta täpselt solvunud on, jääb saladuseks. Kardan ainult, et Sunega nad sõpradeks ikkagi ei saa nii pea ja siit võib ka aimata selle probleemi põhjust vist – territoorium.

Niisiis, enne, kui Sune potitama asume, tuleb hoopis kiisule tema pott meelde tuletada…

via Pinterest
Üllatuspakend
Juba ema kingades
Külas – emme, emme, tahan ka sellist!
Advertisements

One thought on “Kui kodukass vajab mähkmeid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s