2 päeva enne tagasisõitu


Songkran Bangkokis

Ehk tutipidu Tai moodi, nagu Alfie leidis, kui üritasime sarnast üritust Eestiga võrrelda. Aasias aga on tegu aastavahetuspidustustega astronoomilise kuukalendri järgi. Pühad, mis kestavad riiklikult mitu päeva ja keegi eriti tööd ei tee. Balil olevat isegi elektri kasutamine püha järgsel päeval keelatud.

Üldist moraali aga tõstab see üritus kodanikel kindlasti ja ka aastaajale vastav lõbustus on välja mõeldud – riiklik veesõda! Bangkokist on kõik sõitnud maale sugulaste juurde ja siin on sõda üpris tagasihoidlik. Iga nurga peal müüakse juba nädalaid veepüstoleid ja lausa kahureid, kui soovite. Ka meie saime turul väikese sutsaka külje alla ja oma äärelinnas asuva hotelli tänaval jalutades lausa kopsikuga krae vahele. Õnneks ilma jääta, nagu neil muidu turistidele meeldib uhada. Väga viisakalt ja aeglaselt valati, nagu see oleks mingi kohustuslik rituaal, kust keegi ei saa puutumata jääda. Sunel kasteti nagu püha veega jalad märjaks ja et sellest veel vähe oli, siis hotellis määriti meil põsed hambapasta sarnase möginaga kokku ja sooviti: “Happy new year!”.
Täielik pasteerimine! No ja taksod ja liinibussid on üleni pastaveega üle kallatud.
Isengardi sümbol valge käsi võimutseb linnapildis.
Kui kohalikud on üritusest igati vaimustunud ja mõned backbackeridki võtavad osa, siis turul oli kuulda ka selliseid hõikeid nagu:
“Vaffanculo!”, “Fuck you, idiots!” või “Kuradi pägalikud!”
Pean tunnistama, et viimane kuulus mulle.

Kõik laguneb

Hommikul ei läinud enam tööle mu läpakas ja turul kana-nuggitsaid närides tuli ära minu vast parandatud hambast plomm! Niipalju siis heast ja odavast teenusest Phuketil. Tooth Town – big no no! Oleks pidanud PBH ikka minema ja maksimumi võtma.

Aeg ongi koju sõita ja tööle hakata ning kalleid, koduseid teenuseid kasutama.

“Mõmmi”

Umbes siis, kui öörongis BKKsse sõites Sunele kolm karu kaissu andsin hakkas ta ise “mömmi” ütlema. Nüüd on kõik asjad M tähega ja minagi olen “Memmi”.

Ostlemine

Tõeline küllastus. Siiani kõik päevad oleme mingis osas kuskil poodlemas ka veetnud. Ainult eriti midagi ei osta. Ma pole suurem asi poodleja ka, ainult siis, kui midagi vaja on. Sune sai talvisemaid riideid, veel jalanõud on puudu, aga neid ma taga otsingi – ei leia! Tai lapsed vist käivad paljajalu! Päris hea idee oleks Chatuchak Weekend Marketile beebipapude,-saabaste disainiputka teha. Aga nendega on vist igal pool kehvasti?
Betoonist maanteed kanajalgadel

Vist kõige suurem erinevus Phuketiga on taksoteenuste hindades ja kvaliteedis. Kuna saarel taxi-meter taksod (va. lennujaam) puuduvad, siis “ausat” hinda seal ei leiagi, kui just oma masinat ei oma. Pealinnas hüppad taksole ja sõidad kasvõi teise linna mõnesaja bahti eest. Teisiti siin eriti liigelda ei tasugi. Proovisime ära ka skytrain’i – nagu metroo aga sõidab kõrgendatud pinnal. Ka kiirteed on ehitatud “linna kohale”. Väga mõnusad vaated! Tuleviku suurlinnad on kindlasti suunatud kõrgustesse ka liiklemise poolest.

Kuna mu läpakas on katki ja laenatud tööriistadega on ebamugav toimetada, siis lisan täna lihtsalt internetist leitud pilte, illustreerimaks, mis toimub!


Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s