Tinea versicolor


See polnudki nii ammu, kui lugesin teiste Tais Talvitujate blogist sissekannet, kuidas kõik asjad kipuvad siin soojas kliimas kõdunema, mädanema ja hallitama – miski pole igavene. Neil muidugi ei vedanud ilmadega ka, sest Samuil olid/on pidevad vihmad. Phuket on väga päikeseline olnud, aga mitte miski ei püsi igavene siin ka ja loodus ei salli tühja kohta. Lugesin ja noogutasin kaasa, sest ka Sune vankril on mingid mustad täpid ja minu ujukad on täpilised. Nüüd siis olen ise ka täpiline!

Seisneb see täpilisus selles, et kõige pruunimate kohtade peal – õlgadel, hakkas päevitus pisikeste plekkidena maha tulema. Järgi jäid jumetud laigud. Esialgu arvasingi, et “ajan nahka”. Kuna ma pole varem nii “jumekas” olnud, siis mõtlesin ka, et ju on minu eripära. Varem olin seda teistel kohanud ka, aga kes siis põhjust mäletab. Lihtsalt huvist hakkasin Googeldama. Oma perearstile saatsin mõned pildid, et: “Doktor, kas kinnitate diagnoosi?”. Piltide järgi kinnitas, et võib olla Tinea Versicolor, mis pehmelt öeldes ongi ainult kosmeetiline defekt ja esineb sagedasti just soojas ja niiskes kliimas.

Sain apteegist shampooni: Kenalyn (ketoconazole 2%) 480 THB.
Eks näis, kas mõne aja pärast suudan ühtalse päevituse õlgadel taastada, muidu käingi ringi nagu leopard!

P.S. seda kirjutades käib taevas järjekordne 5-minutiline megailutulestik – Taid ikka leiavad põhjusi korralikult paugutamiseks.

Lihavõttejänes, varajane
Tai läks siiski juhtima, täna oli vilus +34
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s