Mangosteen


Meile alles üleeile jäi turul näppu selline tore puuvili nagu mangosteen. Sai proovitud ja väga hea oli – mõnusalt magus, natuke tsitruseline valge löga. Võtsime selle proovimise peale kohe pool kilo (enamus sellest viljast on siiski koor ja muud osakesed). Uue fruktiga seoses tuli aga meelde ema kommentaar Facebookis, oma tagasisõidu ja Tai reisi kohta üldiselt, mida tahaksin siin tsiteerida:

“Kõik sujus nagu lepase reega, kuigi esimeses rongis oli vaid 4 eurooplast ja teises vist kolm koos meiega. Kõik olid lahked ja rongi-ametnikud olid lõbusad ja kihistasid naerda kogu aeg miskipärast.

Singapuri jõudes me magasime oma kupees ja oleks magama jäänudki, kui lõpuks yks ametniku onu koputas arglikult, et ‘last station’. Kolistasime siis mööda tyhja perrooni ‘migration’ byroosse, kus ka meid vaadate siit ja sealt, et kes need on.. Õnneks leidus yks teadja, kes selgitas teistele ka, et ‘estonia’ saab ilma viistata maale tulla ja nii me siis astusime varahommikul Singapuri metroosse, mis oli pungil täis pisikesi hiinlasi, kõik nagu ühe shablooni järgi joonistatud, seisid yhte pidi ja jõllitasid elutul pilgul oma i-phonesid.
Tegelt kogu elu seal Singapuris on nagu robotifilmi stsenaarium, kõik on ette kirjutatud, trahvisummad selgelt ja suurelt kirjas, et kui reegleid rikud, siis.. Iga peatuse juures ytleb robothääl ‘please mind the platform cap’.
Ilma on nad igaveseks omal tuksi keeranud kuna kogu linn on ära konditsioneeritud, päikest ei paista kunagi. Öösel kui pilvi polnud, oli näha hägune täiskuu läbi paksu sudu, tähti ei ühtegi. Üks kohalik indialane seletas pikalt sealsest elust ja kuidas ta nädalavahetustel Malaisiasse ‘põgeneb’ hingama.

Aga kokkuvõttes ytleks, et Tai lõhnab nagu lill, Malaisia on pisut nagu imal ja rohkem mingi vingu-lõhnaline, Singapur aga päris tehislik robot-linn. Aga suppper reis oli!!!

Sune on seal terve nagu purikas. Ja puuviljadel on lille lõhn.”

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s