Mangosteen


Meile alles üleeile jäi turul näppu selline tore puuvili nagu mangosteen. Sai proovitud ja väga hea oli – mõnusalt magus, natuke tsitruseline valge löga. Võtsime selle proovimise peale kohe pool kilo (enamus sellest viljast on siiski koor ja muud osakesed). Uue fruktiga seoses tuli aga meelde ema kommentaar Facebookis, oma tagasisõidu ja Tai reisi kohta üldiselt, mida tahaksin siin tsiteerida:

“Kõik sujus nagu lepase reega, kuigi esimeses rongis oli vaid 4 eurooplast ja teises vist kolm koos meiega. Kõik olid lahked ja rongi-ametnikud olid lõbusad ja kihistasid naerda kogu aeg miskipärast.

Singapuri jõudes me magasime oma kupees ja oleks magama jäänudki, kui lõpuks yks ametniku onu koputas arglikult, et ‘last station’. Kolistasime siis mööda tyhja perrooni ‘migration’ byroosse, kus ka meid vaadate siit ja sealt, et kes need on.. Õnneks leidus yks teadja, kes selgitas teistele ka, et ‘estonia’ saab ilma viistata maale tulla ja nii me siis astusime varahommikul Singapuri metroosse, mis oli pungil täis pisikesi hiinlasi, kõik nagu ühe shablooni järgi joonistatud, seisid yhte pidi ja jõllitasid elutul pilgul oma i-phonesid.
Tegelt kogu elu seal Singapuris on nagu robotifilmi stsenaarium, kõik on ette kirjutatud, trahvisummad selgelt ja suurelt kirjas, et kui reegleid rikud, siis.. Iga peatuse juures ytleb robothääl ‘please mind the platform cap’.
Ilma on nad igaveseks omal tuksi keeranud kuna kogu linn on ära konditsioneeritud, päikest ei paista kunagi. Öösel kui pilvi polnud, oli näha hägune täiskuu läbi paksu sudu, tähti ei ühtegi. Üks kohalik indialane seletas pikalt sealsest elust ja kuidas ta nädalavahetustel Malaisiasse ‘põgeneb’ hingama.

Aga kokkuvõttes ytleks, et Tai lõhnab nagu lill, Malaisia on pisut nagu imal ja rohkem mingi vingu-lõhnaline, Singapur aga päris tehislik robot-linn. Aga suppper reis oli!!!

Sune on seal terve nagu purikas. Ja puuviljadel on lille lõhn.”

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s