Tagasi troopilises kodus


16:36- Nii palju läks aega, et end taas jalule ajada, päev on möödunud suht koht udus. Kell kolm öösel saabusime Phuket Towni ja siis veel marsaga koju. Sune magas kõik see aeg mu süles ja mina imetlesin läbi ööpimeduse Phang-Nga maastikku. Siit sai alguse ka uus mõiste – bussijooga (magava, 10- kilose lapsega ühte asendit hoides, nii pikalt, kui võimalik). Hommikul oli õnneks Alfi see, kes lapse teise tuppa viis, mängitas ja söötis, et sain veidi pikemalt tukkuda. Mingid imelikud tasakaaluhäired on päev läbi kollitanud, magamatusest vist siiski. Nauditav on olla tagasi tuttaval pinnal ja eriti koos õega, kellele ka esmane tuur kodukandis tehtud.


19:29 – Sune jäi õnneks pärast õhtust kohvil ja söögil käiku päris kiiresti uuesti magama, kuigi sellele eelnenud kisaga, mis tädi M’i kiiresti enda residentsi õhtut veetma peletas. Eks Sunel ka see reis on rutiini veidi sassi ajanud ja väsimus on veel sees.

Tai post muide oli ju ära kaotanud kõik minu kirjad ja ka kadunud vanaisa kirja ootasin kannatamatult. Vahepeal sai aga seda muret oma landlady‘le kurdetud ja tema oli meie reisi ajal asjad korda ajanud. Postiljonid lihtsalt ei leidnud maja üles, sest siin puudub korralik tänavamärgistus! Sain kätte kirja, paki kohvi ja DHLi poolt saadetud märkuse LDIW 2012 saadetise kohta!

Phuket vs Penang
Kindlasti julgen väita, et Malaisia on rohkem tsiviliseeritud, kui Tai. Eriti, kui võrrelda turismipiirkonda Phuket ja kultuurilinnakest Penangi, kasvõi juba tänavamärgistuse poolest. Samuti jättis Langkawi saar väga meeldiva ja “puhta” mulje, kui Tai turismipiirkonnad ei üritagi turisti eest oma hurtsikuid ja vaesust peita, siis malaidel pealiskaudsel vaatlusel vaesus välja ei karju. Ka inglise keel oli puhtalt suus kõigil, kes ränduritega (eriti oma töös) kokku puutusid. Miskipärast on aga just Malaisiast jäänud juttude järgi “karedama maa” mulje, aga eks see tsiviliseeritus varieerub ka piirkonniti. Reisi kokkuvõtteks võin tunnistada, et ka Penang sobiks troopiliseks pelgupaigaks. Võibolla ka kogu vastuvõtt tundus seal soojem, sest kogu ülesehitus ei ole nii “turistikeskne” kui Phuketil.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s