Kohvikusse ja loomaaeda


Nagu pühapäevale kohane, otsustasime külastada lõpuks ka Phuketi loomaaeda. Ootused sellele kohale olid vist suuremad, kui asi väärt oli. Eriti pärast seda, kui olime maksnud 500THB/ 11,6 EUR suuruse piletihinna täiskasvanu kohta. Hinna sisse muidugi kuulusid kolm showd: elevandi, ahvide ja krokodillide oma.

Ma ei ole päris kindel, kas ma neist esimesest kahest vaimustusin. Esimesel oli muusika ja lärm hirmus kõvasti aegu näinud kõlaritest. Lisaks ergutati elevante tantsima nii, et rusikahoop käis vantsile ribidesse. Võibolla ta tõesti on nii paksu nahaga, aga mina ei ole. Samuti hakkas kahju, et neid vanu londikuid sunnitakse niiviisi päevast päeva mingit tsirkust tegema  ja nii 4 korda päevas. Kahtlustan, et nii mõnigi neist vist oli selle lärmi peale ammu kurdiks jäänud. Olgem ausad, Sune nägu vaadates ja mõne totakama triki peale kerkis endal ka suunurk ikka ülespoole. Sune vist arvab, et loomad ongi päriselt sellised, treenitud.

Ahvide show puhul ei saanud õieti aru millal see algas ja lõppes. Vist siis kui ahv lavale tuli vihmavarjuga ja lõppes siis, kui ta jalgrattaga minema sõitis. Muud nagu polnudki. Kahju jälle, et nad nööripidi lava küljes kinni. Samas ei tea, võibolla on nad kuskilt päästetud ja sealne elu on siiski parem, kui eelmine. Vähemalt minu südametunnistusel hakkaks selle mõtte peale kergem. Ahvid meeldisid meie 8 kuusele ka kõige rohkem. Pani isegi paar korda kilkama. Samas väsimus tuli tal ka äkitsi peale, mille tõttu oli selge, et krokude showle me ei jõua ja ausalt öeldes, eriti ei kutsunud ka.

Võimalik, et satume sinna veel tagasi mõne oma külalisega ja loodetavasti on siis avatud ka akvaarium. Õigemini, valgustatud, sest meid juhatati kenasti zootöötaja poolt krokodilli suust sisse, aga hoone oli umbes sama pime, kui krokodilli kõht. Ainuke valgus, mis paistis oli akvaariumitest ja ka neist kumas ainus valgus veepinnalt, ehk õuest. Nagu õudusfilmis. Tulime sealt kiiremas korras kärutades läbi, takistusrajaks mõned trepid ja väljapääs oli teisel korrusel. Vahepeal tundsin madude lõhna…

Kuna loomaaia sulgemiseni oli jäänud ainult üks tund, siis viimased külastajad olid kõik läinud vist järgmist showd vaatama ja meie jalutasime trööstitus üksinudses. Välja arvatud mõned tiigrid muidugi ja kümmekond puuri samade lindudega, sama saarekese peal, väljavabandavaks  sildiks – breeding area. Järsku tundusid kõik asjad seal kuidagi juhuslikud ja ilma hoolitseva puudutuseta, veidi ligadi-logadi ja kulunud:  1997. aastal pandi uhke loomaaed püsti ja nii ta ka jäi. Võibolla keset päikesepaistelist päeva, kui rahvast on ka rohkem, tunduks kogu see olek seal lõbusam!

Nüüd vist tõmbasin küll vee peale, et keegi mu halva reklaami peale sinna eriti minna ei taha. Loomaaiad on kõik sellised, isiklikud. Eks tuleb ise minna ja kogeda.

Sune oli ennast eriti pikale unele kärus keekranud ja selle ajaga jõudsime peateele välja kärutada ning sealt veel edasi Phuket Towni poole. Edukalt kõiki taksoteenuse pakkujaid eirates. Mõned on siin ikka nii agarad, et sõidavad turistile rolleriga järgi ja pakuvad:
“Taxi? Taxi?”
ja kui ma küsin, et:
“Roller ongi su taxi või?”,
siis vastatakse, et:
“Ei-ei, auto on kuskil lähedal!”
Samuti nad üldse ei saa aru, kuidas välismaalane võib tahta jala liigelda, isegi trenni eesmärgil.

Et postituse pikkust veidi kokku võtta, lisan lühidalt, et pärast pikemat kärutamist mööda tolmust maanteed leidsime ka ühe piisavalt puhtana tunduva söögikoha. Isegi liiga puhta. Koha nimi oli “Pasta” ja selle itaaliapärase söögikoha kõik dekoratsioonid ja mööbel olidki valged.

Väike pildireportaaž viimastest päevadest on järgnev.

2 EEK tükk
Phad Thai 50 THB
Home, sweet home
Phuket Zoo
Don'ts
Kakuke
Vantsid
Fresco
Tonaalsus ennekõike
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s