Soolaleivapidu ilma leivata


Ja ta sai lõpuks leitud! Uskumatu, kui kaua see aega võttis. Ligi kuu. Ja kiiresti sai selgeks, et ka juba septembris saabudes on raske vaba maja leida. Võibolla oli asi hinnaklassis, et kõik keskpärane on läinud. Eelmises postituses on pildid majadest, mis lõpuks sõelale jäid.

Kuna ma olen ka maju Phuketi saarel vaadanud juba märtsi kuust ja ennast enam-vähem kurssi viinud saadavaga, siis võiksin vist siin juba agendina tööle hakata, nagu teevad paljud välismaalased. Ka meie maja sai lõpuks leitud KB Realestate agentuuri kaudu, kus rootsi sugemetega, kiitsakas noormees oli meile ülimaks abiks. Küll ta helistas ja leiutas ja tassis ja vedas, et meile meelepärast elamist leida. Lõpuks aitas kolidagi. Ülimalt positiivsed sõnad ja soovitan soojalt, kel vaja Phuketil elamist leida.

Nüüd aga veel majadevalikust. Väga oleks tahtnud omale puidust Tai-stiilis majakest. Kuna oleme Alfiega mõlemad suured puidu-sõbrad. Eriti, kui see on tume puit. Selline eksootiline nikerdus olnud midagi just meile. Ka hinnatase on neil odavam. Just köögi lihtsuse ja teiste mugavuste puudumise tõttu. Otsustavaks saigi, et kuna selline maja ei ole just kõige putuka- ja ussikindlam, siis kahjuks lapsega me sinna kolida ei julgenud.

Kodune troopika

Erinevatest majastiilidest ja hindadest võin aga pikalt kirjutama jäädagi, mida siin teha ei tahaks. Niisiis on kõrghooaeg kohe-kohe saabumas ja hindu muudkui kergitatakse ja majad vaikselt turult kaovad. Lootus oli juba kadumas midagi kodust leida ja hetkeks tundsin ka kodu-igatusust, kui kõikjalt ainult halbu uudiseid sadas ja pidevalt hotellist hotelli kolimine ära hakkas väsitama. Seda enam, et sain agendilt e-kirja vastusega, et ühe toreda maja omanik on pannud klausli, et lastega pered on välistatud.

Terrassike

Siiski soovis omanik meid oma silmaga üle vaadata. Käisime ja nägime. Erilist lootust sellele polnud, sest juba kohapeal rõhutati, et vale hind on kogemata veebilehel välja reklaamitud. Järgmisel hommikul saingi agendilt kirja, et maja hind on üüratu ja kas me ei tahaks hoopis vaatama minna seda või toda. Ohkasin, et eks see maja tunduski meile liiga hea ja saatsin vastuseks, et eks kindlasti on veel kuskil ripakil “see meie õige”, et otsime veel ja vaatame ise ka ringi.

Vähem, kui poole tunni pärast sain juba SMSi agendilt stiilis, et:
“Sa ei tea mis praegu juhtus! Helista mulle kohe tagasi, kui saad! Rääkisin veel pikalt omanikuga ja sain teile uskumatu hinna – 1/4 võrra odavamalt, kui algselt küsitud!”
Kuna see oli aga hind, millega maja reklaamiti, siis ma haarasin telefoni ja ütlesin:
“Kulla Mads, Su töö on end lõpuks ära tasunud! Millal me sisse kolida võime?!” 

Elutuba e. mängumaa

Selle peale aga Alfie ütles, et tema peab veel mõtlema ja pakkis läpaka seljakotti, hüppas rolleri selga ja läks maja juurde internetti testima. See oli meie maja valiku esimeste prioriteetide seas, et saaks kodustega sidet pidada ja vajadusel tööd ka teha.  Kohapeal tutvus ta meie tulevase naabriga, kes on rootslane (jälle) ja elatub pokkerimängust. Tema on isiklikult aidanud sellel villade-arendusel paremat netiühendust ehitada! Oligi. Nett kiirem, kui meil Tallinna kodus! Enam polnud vaja Alfiet ka veenda.

Musta huumorit jagus kõigile veel sellest, et kui olime kogu oma kolaga kolinud uude majja ja leping üle vaadatud ning allkirjastatud ja kui aeg oli deposiit maksta ja 3 kuu üür ette, siis selgus, et olime unustanud kogu raha eelmise elamise seifi ja seifi ukse lukust lahti! Täiesti jube! Kõik oleks võinud veel väga halvasti lõppeda (arvestades, et koristajaid ei saa väga usaldada), aga tegime omanikele, italianodele, kiire kõne, et vot selline asi juhtus ja tüübid läksid isiklikult seifi valvama. Saime veel kõne, et:
“Whaat, are you guys nuts! Idiotas magnificos!”.

"Külalistemaja"

Siin käib ju kogu äri sularahas ja eks sa siis võta oma mitme kuu palk jupp haaval pangast välja, sest korraga ju võtta ka ei saa: limiidid ja piirangud, pigem kohaliku panga poolt. Ülimalt keeruline. Samas tailased mõtlevad vist, et kogu e-temaatika on liiga keeruline, et sularahas kõik lihtsamalt käib. Ja oi kui palju rohkem sahker-mahker!

Arusaamatuks jäigi, et mis põhjusel saab hinda 1/4 võrra alla lasta, eriti veel agendi vahenusel? Mille põhjal siin üldse hindu arvutatakse? Näo järgi? Ja mis põhjusel lõpuks lapsega meil sisse lubati kolida? Noh, meile igatahes sobis ja ei teagi, kas ja keda ma peaksin siin selle eest tänama! Kuigi algselt plaanitud kulutustest eluasemele saime oma maksimumi. Ces’t la vie!

Seega, meil on nüüd meie endi arvates päris kena elamine ja kriteeriumiks oli ka kaks magamistuba, kuna aastavahetuse paiku tahame mu perekonda võõrustada ja aeg-ajalt teisigi toredaid sõpru! Mis on aga eriti tore, et see teine magamistuba asub omaette majas, üle pisikese hoovinurgakese. Külalistemajas on lcd-teler ja minibar, omaette wc duššinurgaga. Kogu see villade kompleks koosneb neljast bali-stiilis eramust, et bassein on kohe rõduukse ees ja kõik uksed, aknad on maast-laeni. Ilus, ilus.

Seni pole kohanud ühtegi vastikut satikat või ussikest, milledest vist eelmine “villa” kubises. Või pole nad veel meie kohalolekut aimanud. Nii moe pärast võiks ju viriseda ka, et siin ei ole putukavõrke. Kui uksed lahti hoida, siis riskid kõigi satikatega ja uksi-aknaid kinni hoides peab kasutama konditsioneeri, mida me aga üldse ei armasta. Kõige parem on, kui õhk vabalt läbi lahtiste, putukavõrkudega kaetud avauste majas liigub, sest siis ei tundugi nii palav. Köögikraanis ei ole sooja vett ja vannitoa ventilatsioon on nagu lennukimootor ja maja üldine sisevalgustus pimedal ajal on liialt hämar.
OK-ok, nüüd olen vait. Endal ka piinlik, et siin üldse midagi kobisen.

Tulge külla!

Tai värv on punane, variatsioonides
Piparmünt

One thought on “Soolaleivapidu ilma leivata

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s