Draakonitega võidu


Kord on Pungitar peal, siis sipelgad all. Kord sipelgad peal, siis Pungitar all. Ei ole ma kunagi piinlikku puhtust suutnud hoida, aga nüüd vägisi elu õpetab. Siin meeldivas villas on kööginurk ja nii hea on ise süüa lõpuks teha! Sunele veel eriti. Seda enam, et väike kahtlus selle lööbe suhtes on mingile toiduallergiale, kohalik beebipudru, piimasegu või vesi! Mida iganes!?

Lööve ei taha kuidagi taanduda ja lööb siin-seal hullemini välja. Saime  apteegist veidi abi. Ikkagi rohud siin, mis kohe mõeldudki troopikas kasutamiseks. Võtsin toidumenüüd kasinamaks.

Sipelgad on muidugi isiklikult kõige väiksem mure, rääkides kohalikust faunast. Üks öö ärkasin selle peale, et miski elukas ronis mööda mu kätt. Pühkisin ta kiiresti minema, aga kuna tuba oli kottpime, siis mulle tundus et see olevus kukkus otse Sune voodisse! Kobades lamp põlema ja tegelast taga otsima. Tund aega vahtisin kordamööda nii Siputajat ja ajaviiteks oma uut “mängufoni”, et äkki keegi ikka ilmub välja seal voodi juures. Kõik oli pealtnäha ok. Ega ma nüüd päris hulluks ei saa kah minna siin nede satikate pärast, aga lihtsalt uni oligi kadunud. Ka hommikul polnud sellest öisest kimbutajast kuskil enam märku. Läbi une tundus teine küll hiiglane!

Ja aina paremaks läheb. See kord, kui ma madu nägin, siis hakkasin ju muidugi kohe Googeldama, et kellega tegu. Leidsin aga hoopis saidi, kus tutvustatakse kõiki neid roomajaid, kes siinkandis end aegajalt ilmutada lasevad. Täitsin ka ära küsimustiku, kus üritatakse ussi omaduste põhjal välja selgitada, kelle otsa komistasid. Kõige toredam oli muidugi küsimus, et kus sa seda madu kohtasid ja valikvariantidest teiste hulgas ka: kodus, oma voodis. Sulgudes, et seda ei juhtugi nii harva! Aitähh! Võehh!

Lootsin kohe vastust saada. Lõpuks aga selgus, et tüüp (mingi ussifanatt) loeb e-mailitsi kõik oma ankeedid läbi ja siis vastab sulle kunagi. Ma juba unustasin ära, et võiks mingit vastust oodata, aga täna sain kirja, kus kirjutab mulle vastuseks kommentaari:

“Could be a cobra – don’t listen to what any Thai says about snakes – literally, discard it. Cobras love storage sheds, as do many other snakes.”

Kui keegi soovib pikemalt tutvuda ka teiste juhtumitega, siis siin on see dokument, mis ta kõigile vastuseks saatis:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ak3A0ZT07OkQdFlyRDZTZXRfa3BZdzZuX21IYWlpNXc&hl=en_US#gid=0

Täna käis Pungitar aga vabatahtliku töö asju ajamas Phuket Gazette toimetuses saare teises otsas. Kokku tuli rolleriga kilomeetreid nii 60 ringis. Juba kohe hommikul vara ja esimesel teeringil tuli hakata võitlema draakonite ja tongisädemetega, sest Phuketi ühe olulisema ringtee oli hõivanud igaaastane Vegetarian Festival.

Kokkuvõttes oli see päev Mama MacGyverile üks ekstreemsemaid, sest näha sai nii üliohtlikke kiirteid, kui suure vihmaga mägimaanteid, kus asfalt muutus koseks. Phuketile ongi antud vihmavete tõttu ujutuste ja maalihete hoiatus. Põhja Tais uputab juba pikemat aega.

Mama MacGyver: kuidas eraldada sipelgatest magusat, mida ei saa külmkappi panna

Chalong Ring: draakonid keset ringteed

Lõunauinak

Phuket Riviera Villas: 7 päeva, 5000THB

Aiandus

Kärutajast Rollerdajaks

Advertisements

One thought on “Draakonitega võidu

  1. Meil siis eestis näitati telekast ka, et Phuketis on suur iga-aastane Hiina festival. Mõtlesin siis, et kas vaatate ka seda. No ilmselt siis nägidki neid tegelasi :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s