Arvustus: kõhukasvatajate kirjandusest


2 päeva tähtajani
Kolm päeva tagasi läks siis “kõht kõvaks”, sain seda esmakordselt tunda. Ka toonus mõõdeti ära KTG aparaadi all, ahaa, et selline ta siis ongi. Minul lööb vist pigem pähe, mingit vererõhu muutust tajun. Nüüd on õhtuti kõht tõesti nagu kummipall ja tahab eest ära hüpata. Vannis hakkab hea, aga kui arvuti taha istun, siis on kohe platsis. Seda allpool kirjutatut oli juba päris “meeldiv” piin istudes sisse toksida.

Tuleks nüüd kirja panna tulevastele põlvedele, keda kindlasti on siinmail ka nähtud, millist kirjandust võib minult saada või siis, mida ise lugesin ja paremaks pidasin. Minu TOP kirjandus, alustades parimast:

Ülle Liivamägi – “Uue elu algus, Teejuht aktiivsünnituse juurde”
Sobrasin salaja, suve alguses, oma ema raamaturiiulis ja jäi näppu. Pätsasin ära. Olin küll kuulnud hirmulugusid, mida meie vanematega haiglas vanasti tehti ja just nende samade lugude põhjal oli kujunenud ka minu nägemus seniselt sünnitusest. Raamat avardas silmad, mida tegelikult tänapäeva meditsiin ja vabadus lubavad.

Dr. Anne Deans – “Rasedus”
Ilus, paks, väga suur ja värviline. Palju infot ja illustreerivaid pilte ühest kohast. Kahjuks ikkagi jätab tõlgitud raamatu mulje, kuigi on püütud Eesti jaoks kohandada. Jälgimine nädalate kaupa.


Libero – Rasedus, Sünnitus, Vastsündinu
(8. täiendatud trükk)
ITK’s jagatakse tasuta esimesel visiidil. Kui kõik rasedad loeks seda arstide poolt kirjutatud 200lk ülevaatliku teost, siis jääks  veebifoorumites palju elementaarseid ja tobedaid küsimusi postitamata. Ei tea, kas neil siis ei olegi seda raamatut või on neil lihtsalt suhtlusvaegus? Jälgimine nädalate kaupa.

Nüüd ma tulen 2006
Nagu õhem versioon Deansi ja Libero raamatu segust. Informatiivne, palju jooniseid ja pilte. Lõpuks hakkab info ennast juba kordama sellise mahu peale, seega sobiks ka kahte eelmist raamatut asendama. (raamatu andis Elle)

Beebi – Beebiaasta teaberaamat 2007
Ei lugenudki väga, sest tundus Libero raamatu eelkäija ja veidi vananenud infoga seega juba. (raamatu andis Elle)

Avameelselt abielust, 1974
Raamatu pistis kätte tädi Sirje: “Vaata ja imesta, kuidas meie-ajal asjad käisid!”. Ema kommentaar hiljem juurde: “Oi, mis tore raamat sul on! See oli meie-aja kõige seksim raamat!”. Päris koomiline teos minu-aja generatsioonil seda lugeda. Peatükid nagu: Suguühe, Vabade vahekordade varjuküljed, Kuidas sünnitus algab, Abort ja steriliseerimine, Sodoomia, Pedofiilia – toovad kohati külmavärinaid…

Ajakirjad

Pere&Kodu 9 Kuud  eriväljaanne – sügis 2010

Pere&Kodu Beebi , eriväljaanne – 2006? (Elle)

Online

Pregnancyguideonline.com – loote areng nädalate kaupa. Soovitused isale ja vajalikud toimingud, väga põnev jälgida.

The Bump – siit ma kasutasin ainult online tickerit, mida võib trimestrite all näha. Kindlasti aga kasulik leht ka hiljem.

Contraction Master – tuhude mõõtmise stopper-tööriist. Seda ehk läheb endal ka varsti juba vaja.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s