Mida teha kollaste pilvikutega?


Küsimus pealkirjas ja vastus siin. Käisin täna metsas ja sain neid lademeis, nii et minu konditsioonis oli pikemat aega raske “kummarda-ja-astu samm”  kava läbida. Nüüd selg on kange, aga seente rohkuse tõttu, võisin olla lausa valiv ja korjata ainult neid väikeseid kollaseid nupukesi. Need on õnneks ka vähem ussitanud. Ema käest sain pool retsepti ja idee ja teise osa leidsin netist, kokku panin sellise ajsa:

Värsked kollased pilvikud omas mahlas kohe söömiseks ja külmutamiseks:

 • Kollaseid pilvikuid ei kupatata!

Seeni pole vaja ka pesta! Puhastada ja koorida suurematel seentel pealt kilejas nahk. Lõigata ampsu-suurusteks tükkideks (väiksemad jäta lõikamata) ja asetada potti. Põhja valada veidi vett, et seened kohe ära ei kõrbeks. Kui seened hakkavad eraldama mahla, siis lisada 1kg seente kohta:
3 tl soola,
3 tl suhkrut,
1 tl sidrunimahla (külmutamisel).
Keeta siis veel 10 min ja lisada samal ajal hakitud till. Seeni võib kohe lauale anda või hiljem ka praadida.
Samuti saab neid külmutada, nii säilitavad pilvikud kõige paremini oma maitse ja saab talvelgi külmroogade kõrval maiustada. Külmutada tuleks koos vedelikuga. Nämm, eks vaatame siis jõuludel, kuidas nad välja tulid.

Advertisements

3 thoughts on “Mida teha kollaste pilvikutega?

 1. ossaaaa, nämmmmm. ajasid isu peale. kas sa pärast privas avalikustad ka oma seenekoha? me tulutult mitu aastat ümber tallinna ja nelijärve mõttetuid metsi läbi kamminud ja enam-vähem tühjade kätega jäänd… nuuks

 2. Panin panni võid täis. Võtsin hulgi seeni, viskasin sisse. Keerasin edasi ja tagasi. Panin soola ja hakkisin natukene sibulat. Siis Triinuga mõtlesime.. et vaata, oleks praegu kellegi teadja pool, kes pakuks ja ütles “Küll ikka tuli hästi välja”, siis usuks nagu lambist. Aga enda tehtud kraami peale on ikka eelarvamused, et kas nii nagu käibki vä?

  Igatahes, välja tuli! (mitte selles mõttes)
  Aga maitsev oli noh ;)

  • Näed sa siis! Polnudki nii keeruline :)
   Potti panna tasub siis, kui tahad osad näiteks külmutada, sest praetud seened sügavkülmas vist pole väga head enam pärast…
   Tore, kui tulid head! Kas lapsed ka sõid? Meil juba õpiti ära: “Mina seeni ei söö – väkk!” Aga küll kunagi õpib hindama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s