Peoloomast saab pesapunuja


Loom on see, kes õhtu lähenedes muutub aktiivsemaks. Kõik tema meeled ärkavad ja loojangu saabudes ta läheb jahile – täis erutust ja uudishimu selle ees, mis on saabumas.

Peoloom oli see, kes õhtu lähenedes haaras kinni päeva kõige tähtsaima tegevuse ja tegi selle vahetult enne öö saabumist ära. Olgu selleks siis töö, looming või olmeprobleemide lahendamine ja ärme unusta ka sotsiaalset faktorit. Minu kõige aktiivsem periood oli õhtul kell 11 ja varajastel hommikutundidel magasin ma maailma kõige sügavaimat und!

Pesapunuja on see, kes ärkab koos kajakatega hommikul kell 5, sest nemad on need, kes karjudes kutsuvad teda pesa punuma. Ja muidugi loodus ise kutsub veidi peale seda juba niikuinii. Miks oli mul jäänud arvamus, et suured elurütmi muutused saabuvad pigem hiljem, kui varem, kui uus kodanik on juba käes? Pole teine veel jõudnud kõhus õieti siputamagi hakata, kui päevakava on mul juba sassis ja ainus, mida teha tahaks on karu kombel pikale talveunele keerata. Ja kus on tegutsemistuhin, mida 15.ndaks nädalaks lubati? Muutused need on toredad ja vajatud, aga keegi pole öelnud, et need tulevad nii, et sa seda tähele ei pane.

Muutused. Muutumine.
See on siis, kui peoloomast on parasjagu saamas – pesapunuja.

Advertisements

2 thoughts on “Peoloomast saab pesapunuja

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s