Segamini sahtel


Mäletan juba neljandast klassist, kui õp. Meister ütles mulle, et mu pea on nagu segamini sahtel – seal on asju, aga kõik on segamini. Ja nii ongi, läbi elu olnud. Faktid on olemas, aga küsimused ja vastused on eraldi lehtedel. Ja nagu üks sõber ütles, on probleem, mitte liiga vähe mõtlemises vaid ülemõtlemises. Miks selline teema? Rasedus on ka emotsionaalne, psühholoogiline muutus. Ma ei kavatse endast siin blogis pilti maalida, kui “super-rasedast”, kes kõike teeb ja jõuab, sest ma ei ole. See olekski igav?

Räägin ühest perioodist mõned kuud tagasi, kui uudis oli alles uus ja mõte harjumatu. Tööle oli väga raske keskenduda ja pea oli hajevil ja pulki täis ja tahtsin kõigile oma uudist ja tundeid jagada. Sain aru, miks mõned meesolevused arvavad, et naised peaks saama vähem palka, kuna nad vähem võimekad vms ja kõlbavad ainult koju ja lapsi sünnitama. Ülikoolis üks härra õppejõud näiteks oli selline. Ütleme nii, et ainult raseduse algus võib sellist arusaama tekitada ja ka siis on see põhjendatud ning hetkeline! Igatahes tundsin end veidi kohmetuna tööasjus ja keerutasin mõtteid selle “arusaama üle naistest”. Tänaseks on töötase ja keskendumisvõime tunduvalt parem, kui mõttega juba harjunud.

Emotsionaalsusega aga on teised lood. Minust on saanud EMO! Täna näiteks valasin ämbritäie pisaraid, kui ma ei leidnud suure sobramise peale sobivaid riideid enam selga, et palava ilmaga rattaga sõitma minna. Üks kisub siit, teine kisub sealt, kolmandaga näen välja paksu, sest pole veel rasedakõhtu vaid mingi punu, mida raske kuskile mahutada, kõik riided pillutud segamini ja laiali. Tundub totakas asi, mille pärast endast välja minna, aga nii selle rasedusega vist siis on – on endiselt sassis nii ülemine sahtel, kui ka see kus tavalisi riideid hoitakse.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s